7. TruckPepe - 1064 b.
8. Storm - 1786 b.

Další díl poháru se jede ve Valšově.

Sezona 2014

Dnes proběhl na Ludgeřovickém RC polygonu 1. závod modelářského dorostu. Každý účastník jel tři sekce, každou s jiným vozem. Nejhůře zajetá sekce se škrtala, tak jako v opravdovém trialu. Ukázalo se, že někteří mají cit pro auto větší a nad jízdou přemýšlejí, jiní jsou zbrklí a potřebují trénovat. A jak tedy první závod dopadl? Tady jsou výsledky:

10. Adam Mandáček - 151

Ale na to, že kluci jeli trial poprvé a s cizími auty, nejsou výsledky vůbec špatné. Foto na:

rc-model-ludgerovice.rajce.idnes.cz/1._zavod_mladych_modelaru_20.5.2014

Máme za sebou druhý závod.

V úterý 17.6.2014 jsme odjeli druhý závod našeho školního mistráku. Závodníci se snažili a z 10-ti jezdců se vyprofilovala čtyřčlenná skupina, která si to, zřejmě, rozdá mezi sebou o titul Mistra školy v RC Trialu, kterého vyhlásíme po posledním závodu v listopadu.

11. Adam Mandáček - 6 b. (6+0)

Za každý závod jsou jezdci přiděleny body. Bodování je: 1. místo 30 b., 2. místo 25 b., dále 20, 15, 12, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Takže bodováno je 15 míst. V závorce je uveden počet bodů za každý závod. Ten, kdo chodí pravidelně, tak sbírá body a posouvá se pořadím nahoru.

Třetí závod školního poháru.

9.9.2014 se konal třetí ( a první poprázdninový) závod. I když se počet mladých modelářů zmenšil na čtyři kousky, stejně probíhaly lité boje. Ale rybník všem vypálil nejmladší z nich - Ríša Bauer. Ten bez nějakého velkého uvažování přišel, zajel, zvítězil.

11. A. Mandáček - 6 b. (6+0+0)

Další závod se koná v sobotu 20.9.2014 v 9.00 hod.

4. závod školního poháru.

V sobotu, 20.9.2014, se uskutečnil již 4. závod školního poháru. Mladí jezdci si vyzkoušeli poprvé kompletní trať i s omlíkováním ( ohraničením tratě páskou). Všichni jsme čekali, jestli bude ve svých, překvapivých, výkonech pokračovat nejmladší z účastníku, Ríša Bauer, nebo opět zaútočí Ondra Černík. Tomu se totiž minulý závod moc nevyvedl. Ondra ale neponechal nic náhodě a odjel precizní jízdu. Zato Ríša, tentokrát, úplně vyhořel a jeho jízda byla nesoustředěná. Ale věřím, že o konečné vítězství ještě zabojuje. Luboš Adámek a Kryštof Bauer odjeli svůj standard, díky kterému však Luboš v průběžném pořadí přeskočil Ríšu v tabulce celkového hodnocení. Bonusem tohoto závodu byly pro jezdce poháry, které věnoval náš kamarád Slávek Kolařík a jeho firma Berto. Tímto mu děkujeme. Bohužel, na pohár dosáhl jen Ondra za 2. místo. Zbylé dva si odvezli jezdci, kteří s námi náš pohár nejezdí stabilně.

5. závod školního poháru.

7.10.2014 jsme odjeli už 5. závod našeho poháru. Vzhledem k slunečnému počasí byly tratě suché a pevné, tudíž odpadlo nějaké bahnění a klouzání. Tentokrát jsme jeli šest sekcí a nejhorší se, tradičně, škrtala. První dvě sekce, s přehledem, vyhrál Ondra Černík. Ale poté se vytáhnul Luboš Adámek. Třetí sekci zajel za 0 bodů. Mezi tím Honza Šulc a Kryštof Bauer spolu bojovali o třetí místo. Čtvrtá a pátá sekce patřila opět Ondrovi, kterému zdárně sekundoval Luboš. Kryštof si stále držel třetí místo před Honzou Šulcem, který jel svůj první závod a zatím sbírá zkušenosti. V šesté sekci zaútočil Luboš na Ondru a tuto sekci opět vyhrál. Také Kryštof uhájil svou třetí pozici před Honzou a ukázal, že už má něco odježděno.... i když ani on se nevyvaroval chyby, kdy opět (už poněkolikáté) atakoval cizí bránu a dopočítal 450 bodů (které naštěstí škrtal). Honza Šulc, zatím, jezdí víc rukama, než hlavou, ale snad se naučí. A boj o první místo? I přes 3 vyhrané sekce se Ondrovi Černíkovi nepovedlo uhájit první místo. Vyrovnanými výsledky si pro něj, tentokrát, dojel Luboš Adámek. A bodový rozdíl? Pouhé 3 body! Tedy jedno couvání.

Poslední závod sezóny 2014 se koná 1.11.2014

Máme za sebou poslední závod sezóny 2014!

Dne 1.11.2014 se konal, na našem polygonu premierový, ale také zároveň poslední, závod sezóny 2014. Na závod přijela více než 30. jezdců z celé Moravy, ale zároveň se zůčastnili také naší mladí závodníci. A mnohým ostříleným borcům, kteří tento sport dělají už nějaký ten pátek, zatrnulo, když viděli naše kluky, jak se do toho pustili. Nejvíce byli u vytržení z výkonů Ondry Černíka. Ten jel naprosto soustředěně a s přehledem si dával starší pány k snídani. Ovšem v závěsu mu sekundoval Luboš Adámek. Ten se také nenechal znervóznit počtem ostřílených borců a směle jim šlapal na paty. Překvapil Ríša Bauer, který jednu sekci zajel dokonce za nulu. Jeho brácha Kryštof jel svůj, obvyklý, standart. Nejvíce bude muset, přes zimu, trénovat Honza Šulc, který ještě není tolik vyježděný a má trochu divoké ruce. Navíc tento jezdec, po ukončení závodu, neodevzdal jízdní výkaz, čímž byl automaticky diskvalifikován.
Ondra Černík obsadil mezi moraváky 6. místo absolutně, což je velice krásný výsledek. Luboš Adámek skončil 14., Ríša Bauer (kterému se ráno ani moc nechtělo jet) byl 16., jeho brácha Kryštof 27. A jak jsem psal, Honza Šulc byl diskvalifikován, což byla škoda, protože pár sekcí měl dobrých.
Mimo celkové pořadí Moravy jeli kluci ještě Ligu juniorů, kde se, po jediném odjetém závodě, vyhoupli na přední příčky celkového pořadí.